2450-14M-115
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 2450-14M-115 HTB Tiger Timing Belt features a 14mm pitch, 2450mm pitch length, and 115mm width. Constructed with neoprene rubber and aramid tension cords for high load capacity. Engineered for positive-engagement industrial drives requiring precise synchronization.
MODEL 2450-14M-115
each
Contact supplier for technical support on: 973 227 4904
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Belt Length2450 mm
Pitch Code14M
Width115 mm