3048-8M-35
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 3048-8M-35 HTD timing belt features an 8mm curvilinear pitch, 3048mm pitch length, and 35mm width. Constructed with neoprene rubber, fiberglass tension cords, and nylon tooth fabric for positive-engagement industrial drives.