32AT10/780
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 32AT10/780 AT-Series polyurethane timing belt features an AT10 pitch with 78 teeth, 32 mm width, and 780 mm pitch length. The polyurethane construction provides high wear resistance and dimensional stability for precision drives. Engineered for positive-engagement industrial applications requiring accurate synchronization.
MODEL 32AT10/780
SKU
UOM
each
Contact supplier for technical support on: 973 227 4904
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Belt Length78. 0 mm
Pitch CodeAT-10
Width32 mm