D2000-8M-30
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial D2000-8M-30 double-sided imperial timing belt with 8mm pitch, 2000mm pitch length, and 30mm width. Constructed with neoprene compound and fiberglass tension cords for positive-engagement drives requiring bidirectional power transmission.
MODEL D2000-8M-30
each
Contact supplier for technical support on: 973 227 4904
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
Belt Profile Length 2000 mm
Pitch Code 8M
Width 30 mm