3200PLT8M36
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 3200PLT8M36 Platinum RPC timing belt features a reduced-pitch curvilinear (RPC) profile for high-torque synchronous drives. With 8mm pitch, 3200mm pitch length, and 36mm width, it delivers precise power transmission in industrial applications.