20AD3P4A3AYNANC0
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Allen-Bradley 20AD3P4A3AYNANC0 is a Bulletin 20A PowerFlex 70 AC drive rated for 3.4A continuous output, 480V 3-phase input, and 1HP. This compact drive features V/Hz control, an internal brake transistor, and an integrated EMC filter. It is designed for variable speed control of AC motors in industrial applications, offering a robust solution for basic speed regulation needs.
MODEL 20AD3P4A3AYNANC0
each
UPC
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
20A,3.4 A at 2 Hp,480V AC Three-Phase,IP20/NEMA/UL 1,No Feedback,No Communication Module,Numeric Keypad - LCD Display,W/ EMC Filt &ComModeChoke,Brake IGBT Installed,No Internal Brake Resistor,B Frame,Enhanced Control with 24V I/O,Documentation