25A-E032N104
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Allen-Bradley 25A-E032N104 PowerFlex 523 AC Drive delivers 32A continuous current at 480V for 20HP motor control applications. Features V/Hz and sensorless vector control modes, integrated EMC filter, and comprehensive motor protection. Compact IP20 enclosure design for panel mounting. Built-in RS485 communications with optional EtherNet/IP connectivity for industrial automation systems.
MODEL 25A-E032N104
Returnable: Yes
PowerFlex 523 AC Drive, 600 VAC, 3 Phase, 30 HP, 22 kW Normal Duty; 25 HP, 18.5 kW Heavy Duty, Frame E, IP20 NEMA / Open Type, No Filter