TL-N20MY2
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Omron Automation TL-N20MY2
MODEL TL-N20MY2
BRAND
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Unshielded, Square type, AC 2-wire models, Sensing distance 20 mm ±10%, NC, Pre-wired models.
Sensing head size 40 mm x 41 mm x 53 mm
Type Square type, Unshielded
Power source AC 2-wire models
Sensing distance 20 mm ±10%
Setting distance 0 to 16 mm
Operation mode NC
Type Square type, Unshielded
Power source AC 2-wire models
Sensing distance 20 mm ±10%
Setting distance 0 to 16 mm