Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Osborn HPCA-76 0009610500 Load Runner
MODEL 0009610500
Contact supplier for technical support on: marketsupport@osborn
$216.85 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
| Item No. | 96105 |
|---|---|
| Description | HPCA-76 |
| Detail | |
| Wt Std Pk lbs | 1.24 lbs |
| Std Pk | 1 |
| Type | LR Metric |
| Brand | Osborn |
| Part Number | HPCA-76 |
| Scale | Metric |
| A Roller Dia mm | 76 mm |
| A Tolerance | +0.00 -0.02 |
| B Roller Width mm | 46 mm |
| E Tread Width mm | 44 mm |
| P Bore mm | 25 mm |
| P Tolerance | +0.00 -0.02 |
| R Shoulder Dia mm | 44.5 mm |
| S Shoulder Length mm | 1 mm |
| Approx Wt kg | 1.24 kg |
| Bearing | TRB |
| Radial Capacity 3000hrs L10 Life @100 RPM n | 26670 n |
| Radial Capacity 500hrs L10 Life @33-1/3 RPM n | 63480 n |
| Radial Capacity Static Limit n | 88960 n |
| Thrust Capacity Static Limit n | 53380 n |
MK MORSE 189361 MHS36B25 HOLESAW BIM MHS BULK 25 2-1/4"
| Brand | M.K. Morse |
| Model | MHS36B25 |
$249.68
Each
Free Shipping orders over $100
RAB VANLED20FRW VANLED 20W 5000K Drop Frosted Lens 120-277V 0-10V White
| Brand | RAB Lighting |
| Model | VANLED20FRW |
$329.39
Each
Free Shipping orders over $100
Remke 105J0300A1 Mini-Link Cable Assembly Rubber Male 90 deg/Female 90 deg 5 Pole 30ft 16 AWG SS Couplers
| Brand | Remke |
| Model | 105J0300A1 |
$195.77
Each
Free Shipping orders over $100
$2.81
Each
Free shipping
$125.71
Each
Free Shipping orders over $100
Whitney Tool 25027 Keyseat Milling Cutter, Style 100 #609 (16), 1-1/8" Cut Diameter, 3/16" Cut Width, M-42, w/ TiN Coating
| Brand | Whitney Tool |
| Model | 25027 |
$66.82
Each
Free shipping
Reviews