We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Hubbell Wiring RA12WPK100 W-PLATE SCREW 1/2 WHITE 100 PACK
MODEL RA12WPK100
This vendor has a minimum order quantity of 12. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
Contact supplier for technical support on: jruvalcaba@hubbell.c
$37.57 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 12
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Application
Secures Wallplate to Box
Display size
6/32 x 1/2"
EU RoHS indicator
Yes
Item type
Replacement Wallplates Screws
Material - mounting hardware
Screw Mounting
OEM brand name
Hubbell wiring device-kellems
Style
Screws
Type
Accessories
Hubbell Wiring Device-Kellems RA12WPK100
UPC: 883778303524 | UNSPSC: 39121704 | GTIN: 00883778303524
Wiring Devices > Wallplates & Accessories > Wallplate Screws
Wiring Device-Kellems Wallplate Screw, Replacement Standard, 6-32 x 1/2 in, For Use With: Standard Wallplate, Steel, White
Specs:
| Type | Replacement Standard |
|---|---|
| Color | White |
| Suitable For Use With | Standard Wallplate |
| Material | Steel |
| Size | 6-32 x 1/2 in |
Packaging:
| Length | 2.044 in |
|---|---|
| Width | 2.044 in |
| Height | 1.194 in |
Certifications/Standards:
RoHS Compliant
SKU: 1019832
The right stuff
Worry free order. Came fast and exactly as described. Will use MRO again.
Read moreSKU: 5017805
Helpful and good service
Even when I mistakenly ordered the incorrect product, they quickly organised the RMA and paperwork so I could ship right back. Found them very helpful
Read moreSKU: 5020985
Hubble floor socket
Nice low profile. Access door is tight...needs a small tool to open. Installation was easy
Read moreBrand
Hubbell Wiring
Model
RA756
Brand
Hubbell Wiring
Model
RA12IPK100
Brand
Hubbell Wiring
Model
RA756I
Brand
Hubbell Wiring
Model
RA12PK100
Brand
Hubbell Wiring
Model
RA756W
| Brand | Bell & Gossett |
| Model | 110767 |
| Brand | NoTrax |
| Model | 166S0310CH |
| Brand | Bando |
| Model | 5V530 |
| Brand | FK Bearing |
| Model | CM6Y |
| Brand | NoTrax |
| Model | 105R0036BU |
| Brand | NoTrax |
| Model | 951S1222BL |
| Brand | LS Electric |
| Model | 02147678UL |
| Brand | Pfannenberg |
| Model | 23351805055 |
SKU: 1019832
The right stuff
Worry free order. Came fast and exactly as described. Will use MRO again.
Read moreSKU: 5017805
Helpful and good service
Even when I mistakenly ordered the incorrect product, they quickly organised the RMA and paperwork so I could ship right back. Found them very helpful
Read moreSKU: 5020985
Hubble floor socket
Nice low profile. Access door is tight...needs a small tool to open. Installation was easy
Read moreItem must be unused.
Item must be in it's original package.
Restocking, shipping and handling fees may apply to any return with this manufacturer.
For more information please consult https://www.mrosupply.com/page/returnwarranty-policy/