Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit D4SSB-50 4S DRAWN BOX 1-1/4 DEEP 1/2 KO
MODEL D4SSB-50
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$4.33 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A6 |
| Barcode | 8-35243-01157-1 |
| Features: | |
| - Raised Ground Emboss - Includes 10-32 Ground Screw |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 1 - 1/4" |
| Cu In | 18 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Drawn |
| KO Sides | (10) - 1/2" |
| KO Bottom | (4) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
| Weight | 26 lbs |
Bondhus 33009 T9 Torx T-Handle - 6.1"
| Brand | Bondhus |
| Model | 33009 |
$6.41
Each
Free shipping
Allen-Bradley 1440-VSE02-01RA is a GSE Vibration Module XM-122, part of the Dynamix 1444 series for industrial condition monitoring. This module provides vibration sensing and data acquisition for predictive maintenance applications, integrating with Rockwell Automation control systems to monitor machine health and detect potential failures.
| Brand | Allen Bradley |
| Model | 1440-VSE02-01RA |
$6,840.00
Each
Free Shipping orders over $100
$92.35
Each
Free shipping
$591.29
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews