Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 5SDB-MKO-MS 5S BOX 2-1/8 DEEP + MS BRACKET* MKO
MODEL 5SDB-MKO-MS
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$7.47 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A16 |
| Barcode | 8-35243-01229-5 |
| Features: | |
| - Patented (U.S. Patent No.: 8, 262, 043) Metal Stud Bracket engages on either side of metal stud - Includes Box Support Clip for added support | |
| Dimensions: | |
| Width | 4-11/16" |
| Height | 4-11/16" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 42.0 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| Bracket | MS, Self-Gripping + Box Support Clip |
| KO Sides | (2) - 1/2", (7) - MKO |
| KO Bottom | (3) - 1/2", (2) - MKO |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
2404-32-24-B MJ-MP Strt
| Brand | MRO Supply |
| Model | 2404-32-24-B |
$325.62
Each
Free Shipping orders over $100
$41.99
Each
Free shipping
$1,993.24
Each
Free Shipping orders over $100
NoTrax 447S3060BL Rubber Anti-Fatigue 447 Comfort-Eze 30" X 60" Black
| Brand | NoTrax |
| Model | 447S3060BL |
$99.67
Each
Free shipping
$372.14
Each
Free Shipping orders over $100
$4.84
Each
Free shipping
$8,150.38
Each
Free Shipping orders over $100
$654.26
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews