Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 5SLB-2MKO 5S BOX 2-1/2 DEEP 1&1-1/4 MKO
MODEL 5SLB-2MKO
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$7.50 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A15 |
| Barcode | 8-35243-01442-8 |
| Features: | |
| - Raised Ground Emboss - Two #8-32 x 1/2" Mounting Screws - Suitable for Datacom & Electrical Applications |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4-11/16" |
| Height | 4-11/16" |
| Depth | 2 - 1/2" |
| Cu In | 49.4 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| KO Sides | (4) - 3/4"&1" MKO, (4) - 1"&1-1/4" MKO |
| KO Bottom | (2) - 1/2", (2) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
| Weight | 29 lbs |
$20.74
Each
Free shipping
$91.51
Each
Free shipping
Remke RSP-9211-E Cord Connector nylon 90 deg 3/4" NPT cable range .568 - .688 with mesh
| Brand | Remke |
| Model | RSP-9211-E |
$90.49
Each
Free shipping
$805.77
Each
Free Shipping orders over $100
Timken Belts (Carlisle) RDP480-4 Super Blue Ribbon Band. Formerly sold as Carlisle. Manufactured to ISO 9001:2015 standards.
| Brand | Timken Belts |
| Model | RDP480-4 |
$1,663.04
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews