Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit DHB-3-B 3-G DRAWN HANDY BOX + B BRKT 2-1/8 DP
MODEL DHB-3-B
This product has a minimum order quantity of (20 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$16.30 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(20 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A22 |
| Barcode | 8-35243-00103-9 |
| Features: | |
| - Raised Ground Emboss & Device Ears - B Bracket for face mounting on front edge of wood stud | |
| Dimensions: | |
| Width | 5-3/4" |
| Height | 4" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 44.0 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Drawn |
| Bracket | B, 9/16" |
| No. of Gangs | 3 |
| KO Sides | (2) - 1/2", (6) - CKO |
| KO Bottom | (2) - 1/2", (2) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 20 |
Cooper Eaton 7503-9A Decorator Switch 3W 15A 120/277V AG Almond
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | 7503-9A |
$4.60
Each
Free shipping
$156.45
Each
Free Shipping orders over $100
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
$0.34
Each
Free shipping
Cooper Eaton 7731W-BOX SW Deco Comb 3Way/3Way 15A 120/277V White
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | 7731W-BOX |
$33.57
Each
Free shipping
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
Thomson Linear 511H30D0G1 500 Series Ball Profile Rail Carriage, size 30 mm, High Precision grade, D (Narrow Long) style, 0 - Clearance preload, steel construction, greased with Mobilux EP2. Suitable for factory automation and linear motion applications requiring high precision and smooth operation.
| Brand | Thomson Linear |
| Model | 511H30D0G1 |
$302.42
Each
Free Shipping orders over $100
$96.94
Each
Free shipping
Reviews