Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 1DB100-3 1-G W/P BOX 3 1 HUBS 2-5/8 DEEP
MODEL 1DB100-3
This product has a minimum order quantity of (12 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$13.35 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(12 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Finish
Gray Finish
| Category | WEATHERPROOF |
|---|---|
| Page | C7 |
| Barcode | 8-35243-00572-3 |
| Description: | |
| 1-Gang box, 2-5/8" Deep | |
| Features: | |
| - Gray Finish | |
| Dimensions: | |
| Width | 2-3/4" |
| Height | 4-1/2" |
| Volume | 23.8 cu. in. |
| Specifications: | |
| Outlet Holes | 3 |
| Hole Size | 1" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 12 |
| Weight | |
Bondhus 12949 1.27mm Ball End L-Wrench Bulk
| Brand | Bondhus |
| Model | 12949 |
$0.88
Each
Free shipping
$338.96
Each
Free Shipping orders over $100
Timken Belts (Carlisle) RBX100-4 Gold-Ribbon Cog-Band. Formerly sold as Carlisle. Manufactured to ISO 9001:2015 standards.
| Brand | Timken Belts |
| Model | RBX100-4 |
$225.01
Each
Free Shipping orders over $100
Marathon W584A 364TSHFCD9001 60 HP, 3600 RPM three-phase general purpose motor with a NEMA 364TS frame and Totally Enclosed Fan Cooled (TEFC) enclosure. Operates on 460V at 60 Hz with a 1.15 service factor. This Globetrotter series motor is designed for industrial duty applications.
| Brand | Marathon Electric |
| Model | W584A |
$9,763.05
Each
Free Shipping orders over $100
$198.71
Each
Free Shipping orders over $100
$40.75
Each
Free shipping
Chicago-Latrobe 70341 150T 11.00MM
| Brand | Chicago-Latrobe |
| Model | 70341 |
$24.76
Each
Free shipping
PT Coupling 64203020 30X20D SS
| Brand | PT Coupling |
| Model | 64203020 |
$274.23
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews