We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 1CP-DH-W 1-G PLASTIC W/P COVER 1 DUPLEX HORIZ. -WH
MODEL 1CP-DH-W
This vendor has a minimum order quantity of 25. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (20 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$5.84 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(20 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 25
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | WEATHERPROOF |
|---|---|
| Page | C5 |
| Barcode | 8-35243-00834-2 |
| Description: | |
| Duplex/Combo Device - Horizontal | |
| Features: | |
| - Polycarbonate Composite - Gasket included - Device mounted - Meets NEC Article 406.9 (A) for damp and wet locations |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4-1/2" |
| Height | 2-3/4" |
| Specifications: | |
| Color | White |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 20 |
| Weight | |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | IMF1W |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | HBL11 |
| Brand | Pfannenberg |
| Model | 28250250000 |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | HBLST302SI |
| Brand | Littelfuse |
| Model | 15NLE3300E |
| Brand | Timken |
| Model | 29502-4675 |
| Brand | Timken |
| Model | 24802-3294 |