Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 2EXB75-6 2-G W/P EXT. RING 6 3/4 HUBS 1 DEEP
MODEL 2EXB75-6
This product has a minimum order quantity of (9 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$20.48 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(9 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Finish
Gray Finish
| Category | WEATHERPROOF |
|---|---|
| Page | C10 |
| Barcode | 8-35243-00649-2 |
| Description: | |
| 2-Gang, 1" Deep | |
| Features: | |
| - Gray Finish | |
| Dimensions: | |
| Width | 4-9/16" |
| Height | 4-1/2" |
| Volume | 15.0 cu. in. |
| Specifications: | |
| Outlet Holes | 6 |
| Hole size | 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 9 |
U.S. Tsubaki C2050SSHP100 is a C2050SS double-pitch roller chain with hollow pins, constructed from 304 stainless steel for corrosion resistance. This 100-foot length is ideal for conveyor and light-duty power transmission applications requiring frequent attachment mounting or washdown environments.
| Brand | U.S.Tsubaki |
| Model | C2050SSHP100 |
$96.00
Per Foot
Free shipping
$107.71
Each
Free Shipping orders over $100
QC41GN2 061402 135° Stub Drill ANSI N2
| Brand | Precision Twist Drill |
| Model | QC41GN2 |
$14.13
Each
Free shipping
$810.28
Each
Free Shipping orders over $100
$551.82
Each
Free Shipping orders over $100
$88.18
Each
Free shipping
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
Thomson Linear 511H25C1NC 500 Series Ball Profile Rail Carriage, size 25 mm, High Precision grade, Narrow (C) style, approximately 0.03 C preload. Steel construction with oil reservoir and bellows clips. Through-hardened bearing-grade steel for extended life in factory automation and linear motion applications.
| Brand | Thomson Linear |
| Model | 511H25C1NC |
$411.72
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews