DTD-480-0953-T
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Antaira DTD-480-0953-T 480W Industrial DC to DC Power Booster 9~36VDC Power Input 53VDC Power Output -40°C ~ 75°C
MODEL DTD-480-0953-T
BRAND
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
  • Featuring the Booster Technology from 9~36VDC Power Input to 53VDC Power Output
  • Output Voltage Adjustable (48V~55V) via Built-In SVR
  • Short Circuit (Output) / Overload (Input) Protection
  • Input / Output Reverse Polarity Protection
  • Input Under Voltage Protection
  • IP30 Protection
  • DIN-Rail or Wall Mountable
  • Operating Temperature Range: -40°C to 75°C