2210-T220-K0F2-H231-15A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-T220-K0F2-H231-15A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 2 Pole DIN Mount 480VAC/65VDC F2 1NC AUX 15A
MODEL 2210-T220-K0F2-H231-15A
BRAND
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Actuator
Rocker
Aux Contacts
N.C.
COO
DE
CQC
GB 17701
CSA
C22.2 No 235
Current Rating
15
Mounting Method
DIN Rail
Package
DIN Rail
Poles
2
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Terminal Design
Screw
Type
Fast Acting
UL
UL 1077
VDE
EN 60934
Key Features
  • Type: Thermal Magnetic Circuit Breaker
  • Poles: 2
  • Voltage Rating: 480VAC / 65VDC
  • Current Rating: 15A