SCE-12P24
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Saginaw Control SCE-12P24 is a bent carbon steel subpanel measuring 12" W x 24" H x 0.88" D. It features an ANSI-61 gray powder coat finish and is designed for mounting components inside SCE enclosures. The bent edges provide added rigidity and a clean installation.
MODEL SCE-12P24
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Configuration
C
Depth
0.88"
Edge Flanges
Four
Height
9.00"
Width
21.00"