SCE-36N2406NK-T
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Saginaw Control SCE-36N2406NK-T is a NEMA 1 wall-mount enclosure with dimensions of 36" H x 24" W x 6" D. Constructed from carbon steel with an ANSI-61 gray polyester powder coat finish, this enclosure features a screw-cover design for indoor use. It provides protection against falling dirt and is suitable for general-purpose industrial control applications.
MODEL SCE-36N2406NK-T
Depth
6.00"
Height
36.00"
Width
24.00"