K2120.2511110X25
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL K2120.2511110X25
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
A
96
A1
108
B
33, 3
B1
24
Clamping force F (kN)
8
D
M10
D1
25
D2
11
H
18, 3
H1
28, 8
Hand force FH N
350
L
25
Main material
aluminum
Thread type
external thread
Travel S
1, 5
Key Features
  • Size and Dimensions: Size 2 with a thread size of M10 x 25 mm, providing versatile application possibilities.
  • Lift Distance: A total lift of 96 mm, ideal for accommodating various workpieces.
  • Clamping Width: A clamping width of 33.3 mm, allowing for secure and stable fastening.