K2121.25120A3X25
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL K2121.25120A3X25
A
96
A1
108
B
33, 3
B1
24
Clamping force F (kN)
8
D
5/16-18
D2
11
H
18, 3
H1
28, 8
Hand force FH N
350
Main material
stainless steel
Travel S
1, 5
Hand Tools
Key Features
  • Material: Crafted from stainless steel, ensuring longevity and resistance to wear and tear.
  • Size: Size 2 with a thread diameter of 5/16-18 and an overall length of 25 mm (A=96 mm, B=33.3 mm).