K2122.15311A2X40
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
KIPP K2122.15311A2X40 Cam Lever Size 1 1/4-20X40 A=71.5 B=22 Polyamide Black Comp: Stainless Steel
MODEL K2122.15311A2X40
A
71, 5
A1
79, 6
B
22
B1
16
D
1/4-20
D1
16
D2
9
H
14
H1
23, 2
Hand force FH N
125
L
40
Main material
polyamide
Travel S
1, 15
Key Features
  • Size Specification: Designed for a thread size of 1 1/4"-20 with a total length of 40 mm, ensuring compatibility with a variety of setups.
  • Clamp Dimensions: A (total length) measures 71.5 mm and B (the width) measures 22 mm, providing a compact yet effective clamping solution.