K0052.1852371
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Kipp K0052.1852371 heavy-duty latch with swing bail, adjustable, form A. Steel galvanized construction. Dimensions: A 65mm, B 50mm, D 8.5mm, H 32mm, L 237mm, A1 82mm, B1 20mm, B2 36mm, B3 15mm, D1 M14x1.5, H1 20mm, H2 18mm, L1 104mm, L2 21mm, L3 40mm, L4 190mm. Retaining force 30500 N.