W35508R115M
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Enerpac W35508R115M is a hexagon reducer for the W35000 series low-clearance hydraulic torque wrench. It reduces the hex size from 5-1/2" to 115 mm, enabling the wrench to drive smaller fasteners. Rated for 10,000 psi (700 bar) hydraulic circuits, this reducer is constructed from high-strength alloy steel for durability in industrial bolting applications.