MXS20TN-75
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL MXS20TN-75
BRAND
SMC
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Adjuster
w/o Adjuster
Auto Switch
No switch
Bore
20mm
Function
Standard
Lead Wire or Prewired Connector
0.5m Lead Wire (Or None in the Case of No Switch)
Number
2 pcs. (or none in the case of no switch)
Port thread
TN (NPT)
Stroke
75 mm
Stroke adjuster
Standard, 5mm
  • Bore sizes: 6, 8, 12, 16, 20, 25 mm
  • Rubber bumper with stroke adjuster
  • Shock absorber option
  • End lock option in the event of air pressure loss
  • PTFE grease or food grade grease option
  • RoHS compliant
  • Auto switch capable
Recently Viewed
#5972710
Hyde Tools 41010 Paint Spatula 3" x 5/8"