MGPM20TF-40Z
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL MGPM20TF-40Z
Bore
20mm
Port type
TF (G)
Stroke
40mm
  • Bore sizes: 12, 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 80, 100 mm
  • Non-rotating accuracy: +/-0.08° (12 & 16 mm bore)
  • Non-rotating accuracy: +/-0.07° (20 & 25 mm bore)
  • Non-rotating accuracy: +/-0.06° (32 & 40 mm bore)
  • Non-rotating accuracy: +/-0.05° (50 & 63 mm bore)
  • Non-rotating accuracy: +/-0.04° (80 & 100 mm bore)