CXSJM10-20
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL CXSJM10-20
BRAND
SMC
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Auto Switch
No switch
Bearing style
M (Slide Bearing)
Bore
10 mm
Lead Wire or Prewired Connector
0.5m (or none in the case of no switch)
Number
2 pcs. (or none in the case of no switch)
Piping
Standard Porting
Port thread
Rc
Stroke
20mm
  • Bore sizes: 6, 10, 15, 20, 25, 32mm
  • Non-rotating accuracy: ± 0.1°
  • Stroke lengths up to 100mm