MHSL3-50D
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL MHSL3-50D
BRAND
SMC
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Auto Switch
No switch
Bore
50mm
Lead Wire or Prewired Connector
0.5m (or none in the case of no switch)
Number
2 pcs (Or None in the Case of No Switch)
Port thread
Rc
  • Double acting, wedge cam
  • High repeatability: ±0.01 mm
  • Bore sizes: 32, 40, 50, 63, 80, 100, 125 mm