Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
GKS 11993 Capacity 66000 lbs (30 t) /300kN L30 Transport Dolly
MODEL 11993
Contact supplier for technical support on: 9373248867
$7,619.12 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Specifications
| Load capacity | 66,000 lbs (30 t) /300kN |
|---|---|
| Contact surface per cassette and swivel plate | - |
| Swivel plate / steering angle | ∅ 6.7" (170 mm) / ± 90° |
| Loading height | 7.1" (180 mm) |
| Roller amount / size | 12 / 140x85mm |
| Steering handlebar | 63.8" (1620 mm) |
| Connecting bar, adjustable | - |
| Dimensions LxW | 29.3 x 36.2" / 745 x 920 mm |
| Weight | 463 lbs (210 kg) |
| Total load capacity per set | - |
Rosta 05011024 V 38 ROSTA
| Brand | Rosta USA |
| Model | 05011024 |
$253.81
Each
Free Shipping orders over $100
$117.19
Each
Free Shipping orders over $100
$133.92
Each
Free Shipping orders over $100
CPR-WDK VGF20V-PSTR GFCI Deco Duplex 20A 125V IV & STR Leads
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | VGF20V-PSTR |
$23.63
Each
Free shipping
Siemens 48GC39AA4
| Brand | Siemens Controls |
| Model | 48GC39AA4 |
$306.00
Each
Free Shipping orders over $100
BREWER SF-F QUICK DETACHABLE BUSHING
| Brand | Brewer |
| Model | SF-F |
$96.02
Each
Free shipping
KIPP K2122.15311A2 Cam Lever Size 1 D=1/4-20 A=71.5 B=22 Polyamide Black Comp: Stainless Steel
| Brand | Kipp |
| Model | K2122.15311A2 |
$18.65
Each
Free shipping
KIPP K2120.9501404 Cam Lever Size 9 D=M04 A=36.2 B=14.4 Aluminum Red RAL3020 Powder-Coated Comp: Steel
| Brand | Kipp |
| Model | K2120.9501404 |
$13.39
Each
Free shipping
Reviews