We never sell your data to third parties
Guardair N671 5 Inch Steel 2 Inch Vacuum Hose Coupler
MODEL N671
This vendor has a minimum order quantity of 5. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
Contact supplier for technical support on: 413 594 4400
$25.74 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 5
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
Finish
Polished Chrome
Length
8 in
Material
Steel
Specifications
2 in OD Inlet/Outlet
Suitable For Use With
2 in ID Standard Duty Vinyl and Heavy Duty Neoprene Vacuum Hoses
Type
Heavy Duty
Guardair Corp Guardair N671
UPC: 690773016157 | UNSPSC: 47121607 | GTIN:
Janitorial & Facility Maintenance > Equipment > Vacuum Cleaner Attachments & Accessories
Guardair Hose Coupler, Heavy Duty, For Use With: 2 in ID Standard Duty Vinyl and Heavy Duty Neoprene Vacuum Hoses, 2 in OD Inlet/Outlet, Steel, Polished Chrome, 8 in L
Features:
- Friction fit inlet/outlet
Specs:
| Dimensions | 8 in L |
|---|---|
| Material | Steel |
| Suitable For Use With | 2 in ID Standard Duty Vinyl and Heavy Duty Neoprene Vacuum Hoses |
| Finish | Polished Chrome |
| Specifications | 2 in OD Inlet/Outlet |
| Type | Heavy Duty |
Packaging:
| Length | 1.0 in |
|---|---|
| Width | 1.0 in |
| Height | 1.0 in |
| Brand | Timken Belts |
| Model | SPAX2180MS |
| Brand | FAG Bearing |
| Model | 62202-A-2RSR-C3 |
| Brand | NK North America Inc. |
| Model | K0154.6A37 |
| Brand | Bridgeport |
| Model | 811-DC2 |