We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Cortina 03-500-38 Sport Cone 18" Yellow 2.25#
MODEL 03-500-38
Contact supplier for technical support on: 847 455 2800
$10.62 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Base Length
12 in
Base Width
12 in
Cone Color
Yellow
Cone Material
Polyethylene
Height
18 in
Weight
2.25 lb
Cortina Cortina&Reg; 03-500-38
UPC: 737415002816 | UNSPSC: 46161508 | GTIN:
Safety & Security > Traffic Control > Vehicle Traffic Control > Traffic Barricades & Cones > Traffic Cones
Features:
- Sport cones are made from lightweight, durable injection molded polyethylene
Specs:
| Cone Color | Yellow |
|---|---|
| Cone Material | Polyethylene |
| Base Size | 12 x 12 in |
| Height | 18 in |
Packaging:
| Length | 12.0 in |
|---|---|
| Width | 12.0 in |
| Height | 18.0 in |
| Brand | Cortina |
| Model | 03-WS-3KT |
| Brand | Dixon |
| Model | G250-E-SS |
| Brand | Dormer Pramet |
| Model | 5985504 |
| Brand | Dormer Pramet |
| Model | C8256.0X63.0 |
| Brand | SpillTech |
| Model | SPKHZ-50-WD |
| Brand | Cortina |
| Model | 03-500-40 |
| Brand | MagPowr |
| Model | L23A21 |
| Brand | MagPowr |
| Model | L9A221 |