We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Cortina 03-550-MW Cone Sign Men Working (black on orange) Single-Sided
MODEL 03-550-MW
Contact supplier for technical support on: 847 455 2800
$10.75 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Height
13 in
Legend
MEN WORKING
Legend/Background Color
Black/Orange
Material
ABS Resin
Type
1-Sided
Width
11 in
Cortina Cortina&Reg; 03-550-MW
UPC: 737415003370 | UNSPSC: 55121710 | GTIN:
Labels, Signs & Printers > Signs, Tags, Labels & Markers > Signs, Banners & Posters > Parking & Traffic Signs
Cortina Traffic Cone Sign, 1-Sided, MEN WORKING Legend, ABS Resin, 13 in Height, 11 in Width, Black/Orange Legend/Background
Features:
- For use with traffic cone
- Endless messaging options
- Injection molded one piece design
- Clean crisp edges
- No flaking or splintering
- Will not warp or bend
- Excellent surface for adhesive application or screening
- Longer life than aluminum
- UV color protection package
- Delete
- Excellent in extreme weather conditions
Specs:
| Legend/Background Color | Black/Orange |
|---|---|
| Legend | MEN WORKING |
| Height | 13 in |
| Material | ABS Resin |
| Width | 11 in |
| Type | 1-Sided |
Packaging:
| Length | 15.0 in |
|---|---|
| Width | 12.0 in |
| Height | 10.5 in |
| Brand | Hammond Power Solutions |
| Model | SH3U0030KB3K |
| Brand | Enerpac |
| Model | SWH6 |
| Brand | SMC |
| Model | ISE20C-R-A2-W |
| Brand | Dormer Pramet |
| Model | K30240.0X2.5 |
| Brand | Union Butterfield |
| Model | 47045/32X1/8 |
| Brand | Allen Bradley |
| Model | 193-T1AB10 |