We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Cortina 03-600-30 9 lbs. Black Metal Ring Weight - for 36" Lamba Cone
MODEL 03-600-30
Contact supplier for technical support on: 847 455 2800
$36.58 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Base Color
Black
Base Material
Metal
Height
8 in
Series
LAMBA
Weight
9 lb
Cortina Cortina&Reg; 03-600-30
UPC: 737415012815 | UNSPSC: 55121704 | GTIN:
Safety & Security > Traffic Control > Vehicle Traffic Control > Traffic Barricades & Cones > Traffic Cones
Features:
- Expand effectiveness of LAMBA cones or signs
- Slides over cone
Specs:
| Base Color | Black |
|---|---|
| Base Material | Metal |
| Height | 8 in |
| Series | LAMBA™ |
Packaging:
| Length | 11.75 in |
|---|---|
| Width | 11.75 in |
| Height | 1.0 in |
| Brand | Remco Products |
| Model | 62501-BR |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | SNAP5262GYSC |
| Brand | Pramet |
| Model | 6801204 |
| Brand | Bando |
| Model | 5VX1060 |
| Brand | Dixon |
| Model | RFP250F |