We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Cortina 22-56540 HighLighter LED Amber 360 light dist. Suction-Cup Magnetic Mount
MODEL 22-56540
Contact supplier for technical support on: 847 455 2800
$330.63 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Color
Amber
Depth
15.3 in
Height
2.6 in
Lamp Type
LED
Mounting Type
Magnetic Suction Cup
Series
HighLighter
Type
Class 1 Economy Low Profile
Width
8.4 in
Cortina Cortina&Reg; 22-56540
UPC: | UNSPSC: 39111706 | GTIN:
Fleet & Vehicle Maintenance > Automotive Lighting > Vehicle Warning & Marker Lights
Cortina Warning Light, Class 1 Economy Low Profile, Series: HighLighter, LED Lamp, Amber, Magnetic Suction Cup Mounting, 8.4 in Width, 15.3 in Depth, 2.6 in Height
Features:
- High output Solaris LED reflector technology
- Reliable onboard Circuitry reduces potential failure points found in a typical lighting system
Specs:
| Lamp Type | LED |
|---|---|
| Mounting Type | Magnetic Suction Cup |
| Depth | 15.3 in |
| Height | 2.6 in |
| Color | Amber |
| Width | 8.4 in |
| Type | Class 1 Economy Low Profile |
| Series | HighLighter™ |
Packaging:
| Brand | Linn Gear |
| Model | H82C17 |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | HC5EY40 |
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | GFI13M166 |
| Brand | Boston Gear |
| Model | 30226655 |
| Brand | Smith Bearings |
| Model | MVYR-125 |