We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Cortina 07-800-3069 36" Marathon - Construction Ahead
MODEL 07-800-3069
Contact supplier for technical support on: 847 455 2800
$120.98 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Height
36 in
Legend
CONSTRUCTION AHEAD
Legend/Background Color
Fluorescent
Material
Marathon Reflexite Reflective
Type
Lightweight
Width
36 in
Cortina Cortina&Reg; 07-800-3069
UPC: | UNSPSC: 55121704 | GTIN:
Labels, Signs & Printers > Signs, Tags, Labels & Markers > Signs, Banners & Posters > Parking & Traffic Signs
Cortina Roll-Up Sign, Lightweight, CONSTRUCTION AHEAD Legend, Marathon Reflexite Reflective, 36 in Height, 36 in Width, Fluorescent Legend/Background
Specs:
| Legend/Background Color | Fluorescent |
|---|---|
| Legend | CONSTRUCTION AHEAD |
| Height | 36 in |
| Material | Marathon Reflexite Reflective |
| Width | 36 in |
| Type | Lightweight |
Packaging:
Certifications/Standards:
MUTCD Standard | NCHRP 350
| Brand | Dichtomatik |
| Model | S31-4-05250 |
| Brand | Bando |
| Model | 12-3V495 |
| Brand | Timken |
| Model | QATP15A075SO |
| Brand | Reelcraft |
| Model | L S4545 123 7A |
| Brand | Dixon |
| Model | GL330FG |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | HBL26W75IN |