We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Cortina 07-800-3076 36" Marathon - Road Construction Ahead
MODEL 07-800-3076
Contact supplier for technical support on: 847 455 2800
$120.98 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Height
36 in
Legend
ROAD CONSTRUCTION AHEAD
Legend/Background Color
Fluorescent
Material
Marathon Reflexite Reflective
Type
Lightweight
Width
36 in
Cortina Cortina&Reg; 07-800-3076
UPC: | UNSPSC: 55121704 | GTIN:
Labels, Signs & Printers > Signs, Tags, Labels & Markers > Signs, Banners & Posters > Parking & Traffic Signs
Cortina Roll-Up Sign, Lightweight, ROAD CONSTRUCTION AHEAD Legend, Marathon Reflexite Reflective, 36 in Height, 36 in Width, Fluorescent Legend/Background
Specs:
| Legend/Background Color | Fluorescent |
|---|---|
| Legend | ROAD CONSTRUCTION AHEAD |
| Height | 36 in |
| Material | Marathon Reflexite Reflective |
| Width | 36 in |
| Type | Lightweight |
Packaging:
Certifications/Standards:
MUTCD Standard | NCHRP 350
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | HBL420C9W |
| Brand | Precision Twist Drill |
| Model | 5995620 |
| Brand | Champion |
| Model | CM95X-3/8X10X12 |
| Brand | Gates Rubber |
| Model | 6/B120 |
| Brand | HKK Chain |
| Model | BL634RA |
| Brand | Dichtomatik |
| Model | K30-1-02875 |
| Brand | Timken Belts |
| Model | 975L14 |