We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
NSI EPC-LC PHOTO SENSOR ELC SERIES
MODEL EPC-LC
Contact supplier for technical support on: 562 463 8349
$235.81 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
Type
Accesory Photo Sensor
Nsi Industries Nsi EPC-LC
UPC: 786261822338 | UNSPSC: 39121523 | GTIN: 00786261822338
Lighting Controls & Ballasts > Photocontrols > Photocontrol Accessories
NSI Tork Photocontrol Sensor, For Use With: ELC Series Light Control
Specs:
| Suitable For Use With | ELC Series Light Control |
|---|
Packaging:
| Length | 1.59 in |
|---|---|
| Width | 1.59 in |
| Height | 4.936 in |
Certifications/Standards:
ARRA Compliant | Buy American Act Compliant | cULus Listed | ASHRAE 90.1
SKU: 1403259
Nsi industries 4/0tc
Used for car audio project, these were perfect added to power/ground distribution box. Fast shipping, arrived in good condition. Would purchase again, also best price across the board.
Read more| Brand | Jason Industrial |
| Model | C225 |
| Brand | Royal Products |
| Model | 56072 |
| Brand | Gates Rubber |
| Model | 1108 19MM |
| Brand | U.S. Seal Mfg. |
| Model | PS-262 |
| Brand | Boston Gear |
| Model | 30226718 |
| Brand | Hammond Power Solutions |
| Model | SG2N0050LE |
| Brand | Omron |
| Model | E5CC-QX2ASM-800 |
| Brand | NSI Industries |
| Model | IPLMD500-12 |
SKU: 1403259
Nsi industries 4/0tc
Used for car audio project, these were perfect added to power/ground distribution box. Fast shipping, arrived in good condition. Would purchase again, also best price across the board.
Read more