DW-AS-607-M12
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Contrinex DW-AS-607-M12 AC/DC INDUCTIVE SENSORS AC/DC 12mm Threaded Barrel Shielded N.O. 2-wire AC/DC
MODEL DW-AS-607-M12
SKU
48858
Application TypeStandard
Rated operating distance sn2 mm
MountingEmbeddable
Hysteresis≤ 20 % sr (10 % typ. )
Repeat accuracy norm≤ 5 % sr
Supply voltage range UB20 … 265 VAC / 20 … 320 VDC
Permissible ripple content-
Output current≤ 200 mA
Voltage drop≤ 8 V
No-load supply current≤ 1. 5 mA
LEDBuilt-in
Ambient temperature range TA WORLD-25 … +85 °C
Ambient temperature range TA US-13 … +185 °F
Temperature drift of sr≤ 10 %