ISE20CH-R-P-F02-WY
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL ISE20CH-R-P-F02-WY
BRAND
SMC
each
Not Returnable This item is made to order.
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
Made to Order
Option 1
W
Option 2
Option 3
Y
Output specifications
R
Piping direction
Piping specification
F02
Rated pressure range
20CH
Unit specifications
P
Key Features
  • Pressure Range: Monitors pressures from 0.1 to 1.0 MPa, allowing for versatility in application settings.
  • Switching Capacity: Features a switching capacity of 250 VAC / 3A, ensuring compatibility with various electrical systems.
  • Compact Design: Dimensions of 40 mm x 20 mm x 20 mm, allowing for easy integration into existing systems without compromising space.
Applications
Benefits
Recently Viewed
#2939372
MagPowr HEB2502KVFP47 HEB-250 PNEUMATIC BRAKE
Brand MagPowr
Model HEB2502KVFP47
Click for 10% off