Key Features
- High-Resolution Detection: Equipped with a resolution of 14 mm, the YBB-14K4-0500-G012 can accurately detect the presence of objects within its field of operation, ensuring safety without compromise.
Applications
Benefits
Call for pricing
| Brand | Superlok |
| Model | SHMEI-16-16N |
Each
Free shipping
Consolidated Bearings 25 X 50 X 10 MM oil seal metric. This seal has a 25mm inside diameter, 50mm outside diameter, and 10mm width. It is designed for retaining lubricants and excluding contaminants in rotating shaft applications. Consolidated Bearings is a house brand of CBC Bearing, offering quality sealing solutions.
| Brand | Consolidated Bearings |
| Model | 25 X 50 X 10 MM |
Each
Free shipping
MagPowr HEB2502KVFP28 HEB-250 PNEUMATIC BRAKE
| Brand | MagPowr |
| Model | HEB2502KVFP28 |
Click for 10% off