14MXT-2800-20
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Timken Belts (Carlisle) 14MXT-2800-20 Panther XT Belt. 14mm pitch synchronous belt. Pitch length: 2800mm. Width: 20mm. Number of teeth: 200. Formerly sold as Carlisle. Manufactured to ISO 9001:2015 standards.
MODEL 14MXT-2800-20
Number of Teeth
200
Pitch
14mm
Pitch Length
2800mm
Width
20mm
SKU: 2028615
Right part
IT WAS THE RIGHT PART AT A GOOD PRICE
Read more
SKU: 2985335
Timken belts
Read more
V belt
Perfect fit and the longest lasting belts
Great prices
FAST SHIPPING, EXCELLENT PRICES!!
Recently Viewed
Free shipping
#773942
ReelCraft 600867 SPEED CONTROL 12V W/PUSH