1968-8M-30
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Bestorq 1968-8M-30 Timing Belt
MODEL 1968-8M-30
BRAND
each
UPC
Contact supplier for technical support on: 877 773 9966
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Belt Pitch
8
Belt Teeth
246
Effective Length
1968 mm
Height
5.7 mm
Width
30 mm
Key Features
  • Pitch: 8MM for enhanced compatibility with a wide range of timing belt systems
  • Length: 1968 mm, providing ample reach for various applications