SC180AR0
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
SilverThin Bearing SC180AR0 THIN SECTION - OPEN BEARING TYPE A - ANGULAR CONTACT
MODEL SC180AR0
BRAND
each
Contact supplier for technical support on: 800 453 4569
Prices are subject to change
Select Quantity
GET A QUOTE
Bearing Modification Services
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Key Features
DimensionsCompact design with an inner diameter of 180 mm, outer diameter of 240 mm, and width of 24 mm, facilitating use in tight spaces.