KSR20BO12101516
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
INA KSR20BO12101516 Chain idler sprocket
MODEL KSR20BO12101516
BRAND
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
B 1
31 mm
C
14 mm
C 1
10, 5 mm
C 2 min
1, 5 mm
D
47 mm
D 0
91, 6 mm
d 20 mm Tolerance
0 / +0, 018
d 3 max
33 mm
D k
99, 2 mm
p 3/4 inch Pitch
Yes
W
3 mm
z 15 Number of teeth
Yes
Specifications
d20 mmTolerance: 0 / +0, 018
D k99, 2 mm
B 131 mm
C14 mm
C 110, 5 mm
C 2 min1, 5 mm
D47 mm
D 091, 6 mm
d 3 max33 mm