Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit GMB-1-NE 1-G GANGABLE SW BOX 2-3/4 DEEP NO EARS
MODEL GMB-1-NE
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$3.40 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A32 |
| Barcode | 8-35243-01245-5 |
| Description: | |
| Intermediate Depth Gangable Switch Box, No Ears, With leveling Bumps | |
| Features: | |
| - Removable side cover for multigang applications - Leveling bumps for flush installations to side of stud | |
| Dimensions: | |
| Width | 2" |
| Height | 3" |
| Depth | 2 - 3/4" |
| Cu In | 14.0 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Color | Galvanized |
| No. of Gangs | 1 |
| KO Sides | (2) - 1/2" |
| KO Ends | (2) - MKO |
| KO Bottom | (2) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
$156.06
Each
Free Shipping orders over $100
Palmgren 9680341 80341 RADIAL ARM - 5 SPEED BENCH STEP PULLEY DRILL PRESS
| Brand | Palmgren |
| Model | 9680341 |
$606.31
Each
Free Shipping orders over $100
Dormer EP01M10DIN376 5973455 Machine Tap Spiral Point 3FL M10 x 1.50 mm
| Brand | Dormer Pramet |
| Model | 5973455 |
$32.33
Each
Free shipping
$115.25
Each
Free Shipping orders over $100
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
Sunex Tools 6603ASJ 3 Ton Aluminum Service Jack
| Brand | Sunex Tools |
| Model | 6603ASJ |
$511.26
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews