FF26QTW/E2
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
RAB FF26QTW/E2 Future Flood LED lighting fixture delivers 26 watts, 1,800 lumens, and 62 LPW efficacy. It operates on 277V and includes an emergency battery backup. The white housing is suitable for outdoor floodlight applications. This fixture is backed by RAB's 5-year warranty.
MODEL FF26QTW/E2
BRAND
each
UPC
Contact supplier for technical support on: 888-722-1000
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
277V
0.11A
Driver
Elec HPF QT
Finish
White
Hours
12000
Input Wattage
29
Lamp Info
26W Triple
Lumens
1800
Watts
26
SKU: 1430980
Worked great
Half the price of other sites !
Read more
SKU: 1430980
Good
as expected and needed
Read more
Rab x17xfu35w
Made of quality material
Recently Viewed
MagPowr HEB2504KV0037 HEB-250 PNEUMATIC BRAKE
Brand MagPowr
Model HEB2504KV0037
Click for 10% off
MagPowr HEB2505KVFP36 HEB-250 PNEUMATIC BRAKE
Brand MagPowr
Model HEB2505KVFP36
Click for 10% off