CRLEDFA-6R-16S-9CCT-UNV-WS/E
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
RAB CRLEDFA-6R-16S-9CCT-UNV-WS/E is a 6" round LED fixture with field-adjustable wattage (9/12/16W) and lumen output (800/1100/1500 lm). It features 90 CRI, selectable CCT, 120-277V input, 0-10V dimming, and a white smooth finish. Includes emergency backup and Wattstopper occupancy sensor.
MODEL CRLEDFA-6R-16S-9CCT-UNV-WS/E
BRAND
each
Contact supplier for technical support on: 888-722-1000
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
120V
.13A
208V
.08A
240V
.07A
277V
.06A
Driver
Constant Current
Efficacy
94/92/89
Finish
White
Height
4.53
Hours
50000
Input Wattage
Lamp Info
LED
Length
7.68
Lumens
Volume
0.15
Watts
Width
7.68
Key Features
  • Wattage Options: Selectable between 9W, 12W, and 16W, allowing for customized brightness levels to suit your specific lighting requirements.