DW-AS-703-M12-693
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Contrinex DW-AS-703-M12-693
MODEL DW-AS-703-M12-693
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
Key Features
  • Compact Design: With a diameter of just 12 mm, the DW-AS-703-M12-693 is ideal for installations in tight spaces.
  • Long Operating Distance: Offers an impressive sensing range of up to 3 mm, allowing for flexible mounting options and enhanced operational efficiency.
Applications
Benefits
Recently Viewed
#1844667
MagPowr HEB2503LFP45 HEB-250 Pneumatic Brake
Brand MagPowr
Model HEB2503LFP45
Click for 10% off
#5773150
TURCK NI10-G18-AP6X-B1341 40MM Sensor
Brand Turck
Model NI10-G18-AP6X-B1341 40MM
Call for pricing
Click for 10% off